    Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components HAX223SBACFGKR
    Part No.:
    HAX223SBACFGKR
    Manufacturer:
    Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedHAX223SBACFGKR.pdf
    Description:
    CAP CER 0.022UF 1KV RADIAL
    Manufacturer:
    Series:
    HAX
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    -20%, +50%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Temperature Coefficient:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Package / Case:
    Radial, Disc
    Size / Dimension:
    0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.827" (21.00mm)
    Thickness (Max):
    Lead Spacing:
    0.295" (7.50mm)
    Lead Style:
    Straight
    1. How to order HAX223SBACFGKR on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the HAX223SBACFGKR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HAX223SBACFGKR?
    Image HAX223SBACFGKR
    Part Number HAX223SBACFGKR
    Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
    Series HAX
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance -20%, +50%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Features High Voltage
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Disc
    Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)