    Vishay Vitramon HV2225Y152JXMATHV
    Part No.:
    HV2225Y152JXMATHV
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedHV2225Y152JXMATHV.pdf
    Description:
    CAP CER 1500PF 5KV X7R 2225
    Shipping
    Inventory:893
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    HV
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    1500 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    5000V (5kV)
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    2225 (5763 Metric)
    Size / Dimension:
    0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.106" (2.70mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order HV2225Y152JXMATHV on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the HV2225Y152JXMATHV price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HV2225Y152JXMATHV?
    Image HV2225Y152JXMATHV
    Part Number HV2225Y152JXMATHV
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series HV
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1500 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 5000V (5kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 2225 (5763 Metric)
    Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)