    Murata Electronics RDE5C3A331J2M1H03A
    Part No.:
    RDE5C3A331J2M1H03A
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedRDE5C3A331J2M1H03A.pdf
    Description:
    CAP CER
    Packaging:
    Cut Tape (CT)
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max):
    0.236" (6.00mm)
    Thickness (Max):
    Lead Spacing:
    0.197" (5.00mm)
    Lead Style:
    Formed Leads - Kinked
    1. How to order RDE5C3A331J2M1H03A on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the RDE5C3A331J2M1H03A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RDE5C3A331J2M1H03A?
    Image RDE5C3A331J2M1H03A
    Part Number RDE5C3A331J2M1H03A
    Manufacturer Murata Electronics
    Series RDE
    Packaging Cut Tape (CT)
    Product Status Active
    Capacitance 330 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)