    Murata Electronics RDE5C2A150J0M1H03A
    Part No.:
    RDE5C2A150J0M1H03A
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedRDE5C2A150J0M1H03A.pdf
    Description:
    CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    RDE
    Packaging:
    Cut Tape (CT)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    15 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Package / Case:
    Radial
    Size / Dimension:
    0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.236" (6.00mm)
    Thickness (Max):
    Lead Spacing:
    0.197" (5.00mm)
    Lead Style:
    1. How to order RDE5C2A150J0M1H03A on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the RDE5C2A150J0M1H03A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RDE5C2A150J0M1H03A?
    Image RDE5C2A150J0M1H03A
    Part Number RDE5C2A150J0M1H03A
    Manufacturer Murata Electronics
    Series RDE
    Packaging Cut Tape (CT)
    Product Status Active
    Capacitance 15 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)