    Murata Electronics KRT31KC8YA106KH01L
    Part No.:
    KRT31KC8YA106KH01L
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedKRT31KC8YA106KH01L.pdf
    Description:
    CAP CER 10UF 35V X6S 1206
    Shipping
    Inventory:960
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    KRT
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    35V
    Temperature Coefficient:
    X6S
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    SMD, J-Lead
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.067" W (3.50mm x 1.70mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.114" (2.90mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    J-Lead
    1. How to order KRT31KC8YA106KH01L on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the KRT31KC8YA106KH01L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KRT31KC8YA106KH01L?
    Image KRT31KC8YA106KH01L
    Part Number KRT31KC8YA106KH01L
    Manufacturer Murata Electronics
    Series KRT
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 35V
    Temperature Coefficient X6S
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case SMD, J-Lead
    Size / Dimension 0.138" L x 0.067" W (3.50mm x 1.70mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.114" (2.90mm)