    Murata Electronics GRM31C5C2A753JA01L
    Part No.:
    GRM31C5C2A753JA01L
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedGRM31C5C2A753JA01L.pdf
    Description:
    CAP CER 0.075UF 100V C0GNP0 1206
    Capacitance:
    0.075 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Package / Case:
    1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GRM31C5C2A753JA01L on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the GRM31C5C2A753JA01L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM31C5C2A753JA01L?
    Image GRM31C5C2A753JA01L
    Part Number GRM31C5C2A753JA01L
    Product Status Active
    Capacitance 0.075 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)