    Murata Electronics GRM319R6YA106MA12D
    Part No.:
    GRM319R6YA106MA12D
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedGRM319R6YA106MA12D.pdf
    Description:
    CAP CER 10UF 35V X5R 1206
    Product Status:
    Not For New Designs
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    35V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C
    Package / Case:
    1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GRM319R6YA106MA12D on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the GRM319R6YA106MA12D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRM319R6YA106MA12D?
    Image GRM319R6YA106MA12D
    Part Number GRM319R6YA106MA12D
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Not For New Designs
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 35V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)