    Murata Electronics GQM2195C2E220GB12D
    Part No.:
    GQM2195C2E220GB12D
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedGQM2195C2E220GB12D.pdf
    Description:
    CAP CER 22PF 250V NP0 0805
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    GQM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    22 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    250V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GQM2195C2E220GB12D on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the GQM2195C2E220GB12D price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GQM2195C2E220GB12D?
    Image GQM2195C2E220GB12D
    Part Number GQM2195C2E220GB12D
    Manufacturer Murata Electronics
    Series GQM
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 22 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Q, Low Loss
    Ratings -
    Applications RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)