    Littelfuse Inc. Q4015LTTP
    Part No.:
    Q4015LTTP
    Package:
    TO-220-3 Isolated Tab
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedQ4015LTTP.pdf
    Description:
    TRIAC INT TRIG 400V 15A TO220AB
    Package/Case:
    TO-220-3 Isolated Tab
    Triac Type:
    Internally Triggered
    Voltage - Off State:
    400 V
    Current - On State (It (RMS)) (Max):
    15 A
    Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
    Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
    167A, 200A
    Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
    Current - Hold (Ih) (Max):
    70 mA
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    TO-220AB-L
    1. How to order Q4015LTTP on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the Q4015LTTP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of Q4015LTTP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of Q4015LTTP.
    Image Q4015LTTP
    Part Number Q4015LTTP
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Series -
    Package/Case TO-220-3 Isolated Tab
    Packaging Tube
    Product Status Active
    Triac Type Internally Triggered
    Voltage - Off State 400 V
    Current - On State (It (RMS)) (Max) 15 A
    Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 167A, 200A
    Current - Hold (Ih) (Max) 70 mA
    Configuration Single
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)