    KYOCERA AVX SA102A220JAR
    Part No.:
    SA102A220JAR
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSA102A220JAR.pdf
    Description:
    CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 AXIAL
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    SpinGuard® SA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Capacitance:
    22 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Package / Case:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Straight
    1. How to order SA102A220JAR on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the SA102A220JAR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SA102A220JAR?
    Image SA102A220JAR SA102A220JARN
    Part Number SA102A220JAR SA102A220JARN
    Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
    Series SpinGuard® SA SpinGuard® SA
    Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT)
    Product Status Obsolete Obsolete
    Capacitance 22 pF 22 pF
    Tolerance ±5% ±5%
    Voltage - Rated 200V 200V
    Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Features - -
    Ratings - -
    Applications General Purpose General Purpose
    Failure Rate - -
    Mounting Type Through Hole Through Hole
    Package / Case Axial Axial
    Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm) 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)