    KYOCERA AVX SA102A220JAA
    Part No.:
    SA102A220JAA
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSA102A220JAA.pdf
    Description:
    CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 AXIAL
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    SpinGuard® SA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Capacitance:
    22 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Package / Case:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Straight
    1. How to order SA102A220JAA on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the SA102A220JAA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SA102A220JAA?
    Image SA102A220JAA
    Part Number SA102A220JAA
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series SpinGuard® SA
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 22 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)