    Knowles Dielectric Labs D12CF0R1A5BX
    Part No.:
    D12CF0R1A5BX
    Manufacturer:
    Knowles Dielectric Labs
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedD12CF0R1A5BX.pdf
    Description:
    CAP CER 0.1PF 50V CF SMD
    Shipping
    Inventory:400
    Manufacturer:
    Knowles Dielectric Labs
    Series:
    Border Cap®
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.1 pF
    Tolerance:
    ±0.05pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    CF
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Bonding Mountable
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, SLCC
    Package / Case:
    Nonstandard SMD
    Size / Dimension:
    0.012" L x 0.012" W (0.31mm x 0.31mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.009" (0.22mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order D12CF0R1A5BX on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the D12CF0R1A5BX price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of D12CF0R1A5BX?
    Image D12CF0R1A5BX
    Part Number D12CF0R1A5BX
    Manufacturer Knowles Dielectric Labs
    Series Border Cap®
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Capacitance 0.1 pF
    Tolerance ±0.05pF
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient CF
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Bonding Mountable
    Ratings -
    Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, SLCC
    Package / Case Nonstandard SMD
    Size / Dimension 0.012" L x 0.012" W (0.31mm x 0.31mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)