    KEMET C322C330KCR5TA
    Part No.:
    C322C330KCR5TA
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedC322C330KCR5TA.pdf
    Description:
    CAP CER 33PF 500V X7R RADIAL
    Shipping
    Inventory:496
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    GoldMax 300 Comm X7R HV
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    33 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    500V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Package / Case:
    Radial
    Size / Dimension:
    0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max):
    0.260" (6.60mm)
    Thickness (Max):
    Lead Spacing:
    0.200" (5.08mm)
    Lead Style:
    Straight
    1. How to order C322C330KCR5TA on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the C322C330KCR5TA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C322C330KCR5TA?
    Image C322C330KCR5TA
    Part Number C322C330KCR5TA
    Manufacturer KEMET
    Series GoldMax 300 Comm X7R HV
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Capacitance 33 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.200" (5.08mm)