    KEMET C320C301F3G5TA
    Part No.:
    C320C301F3G5TA
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedC320C301F3G5TA.pdf
    Description:
    CAP CER 300PF 25V C0G/NP0 RADIAL
    Shipping
    Inventory:452
    Series:
    GoldMax 300 Comm C0G
    Capacitance:
    300 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Size / Dimension:
    0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max):
    0.290" (7.36mm)
    Thickness (Max):
    Lead Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Lead Style:
    Straight
    1. How to order C320C301F3G5TA on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the C320C301F3G5TA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C320C301F3G5TA?
    Image C320C301F3G5TA
    Part Number C320C301F3G5TA
    Manufacturer KEMET
    Series GoldMax 300 Comm C0G
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Capacitance 300 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.100" (2.54mm)