    Cal-Chip Electronics, Inc. GMC02CG3R0B50NT
    Part No.:
    GMC02CG3R0B50NT
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedGMC02CG3R0B50NT.pdf
    Description:
    CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0201
    Capacitance:
    3 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GMC02CG3R0B50NT on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the GMC02CG3R0B50NT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GMC02CG3R0B50NT?
    Image GMC02CG3R0B50NT GMC02CG3R0B50NT
    Part Number GMC02CG3R0B50NT GMC02CG3R0B50NT
    Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
    Series GMC GMC
    Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT)
    Product Status Active Active
    Capacitance 3 pF 3 pF
    Tolerance ±0.1pF ±0.1pF
    Voltage - Rated 50V 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) - -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) 0.013" (0.33mm)