    YIC ZTTCP6.0MG-22P
    Part No.:
    ZTTCP6.0MG-22P
    Manufacturer:
    YIC
    Category:
    Resonators
    Package:
    3-SMD, Non-Standard
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedZTTCP6.0MG-22P.pdf
    Description:
    CERAMIC RES 6.0000MHZ 22PF SMD
    Manufacturer:
    YIC
    Series:
    ZTTCP
    Package/Case:
    3-SMD, Non-Standard
    Packaging:
    Cut Tape (CT)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Ceramic
    Frequency:
    6 MHz
    Frequency Stability:
    ±0.2%
    Frequency Tolerance:
    ±0.5%
    Features:
    Built in Capacitor
    Capacitance:
    22 pF
    Impedance:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
    Height:
    0.067" (1.70mm)
    1. How to order ZTTCP6.0MG-22P on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ZTTCP6.0MG-22P price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ZTTCP6.0MG-22P?
    Image ZTTCP6.0MG-22P
    Part Number ZTTCP6.0MG-22P
    Manufacturer YIC
    Series ZTTCP
    Package/Case 3-SMD, Non-Standard
    Packaging Cut Tape (CT)
    Product Status Active
    Type Ceramic
    Frequency 6 MHz
    Frequency Stability ±0.2%
    Frequency Tolerance ±0.5%
    Features Built in Capacitor
    Capacitance 22 pF
    Impedance -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
    Height 0.067" (1.70mm)