    YAGEO RT0805FRE07453RL
    Part No.:
    RT0805FRE07453RL
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedRT0805FRE07453RL.pdf
    Description:
    RES SMD 453 OHM 1% 1/8W 0805
    Resistance:
    453 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RT0805FRE07453RL on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the RT0805FRE07453RL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT0805FRE07453RL?
    Image RT0805FRE07453RL
    Part Number RT0805FRE07453RL
    Product Status Active
    Resistance 453 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)