    Vishay V60DM63C-M3/I
    Part No.:
    V60DM63C-M3/I
    Manufacturer:
    Vishay
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), Variant
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedV60DM63C-M3/I.pdf
    Description:
    DIODE ARR SCHOTT 60V 30A TO263AC
    Manufacturer:
    Vishay
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Diode Configuration:
    1 Pair Common Cathode
    Technology:
    Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    60 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    30A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    700 mV @ 30 A
    Speed:
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    55 µA @ 60 V
    Operating Temperature - Junction:
    -40°C ~ 175°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    TO-263AC (SMPD)
    1. How to order V60DM63C-M3/I on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the V60DM63C-M3/I price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V60DM63C-M3/I?
    Image V60DM63C-M3/I
    Part Number V60DM63C-M3/I
    Manufacturer Vishay
    Series -
    Package/Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), Variant
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
    Technology Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 700 mV @ 30 A
    Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 55 µA @ 60 V
    Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C