    onsemi BAV70LT1G
    Part No.:
    BAV70LT1G
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBAV70LT1G.pdf
    Description:
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA SOT233
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Diode Configuration:
    1 Pair Common Cathode
    Technology:
    Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    100 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    200mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1.25 V @ 150 mA
    Speed:
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr):
    6 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    2.5 µA @ 70 V
    Operating Temperature - Junction:
    -55°C ~ 150°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-23-3 (TO-236)
    1. How to order BAV70LT1G on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BAV70LT1G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BAV70LT1G?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BAV70LT1G.
    Image BAV70LT1G
    Part Number BAV70LT1G
    Manufacturer onsemi
    Series -
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
    Technology Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 150 mA
    Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr) 6 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr 2.5 µA @ 70 V
    Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C