    Vishay Dale Thin Film PHPA1206E1000BST1
    Part No.:
    PHPA1206E1000BST1
    Manufacturer:
    Vishay Dale Thin Film
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedPHPA1206E1000BST1.pdf
    Description:
    THIN FILM RES SMD 100 OHM 0.1% 1
    Shipping
    Inventory:975
    Manufacturer:
    Vishay Dale Thin Film
    Series:
    PHPA
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    100 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    1W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, High Power, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.51mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order PHPA1206E1000BST1 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the PHPA1206E1000BST1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PHPA1206E1000BST1?
    Image PHPA1206E1000BST1
    Part Number PHPA1206E1000BST1
    Manufacturer Vishay Dale Thin Film
    Series PHPA
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 100 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 1W
    Composition Thin Film
    Features Automotive AEC-Q200, High Power, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)