    Vishay Dale Thin Film PAT0805E2202BST1
    Part No.:
    PAT0805E2202BST1
    Manufacturer:
    Vishay Dale Thin Film
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedPAT0805E2202BST1.pdf
    Description:
    RES SMD 22K OHM 0.1% 1/5W 0805
    Manufacturer:
    Vishay Dale Thin Film
    Series:
    PAT
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    22 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max):
    0.018" (0.46mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order PAT0805E2202BST1 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the PAT0805E2202BST1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PAT0805E2202BST1?
    Image PAT0805E2202BST1
    Part Number PAT0805E2202BST1
    Manufacturer Vishay Dale Thin Film
    Series PAT
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 22 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Composition Thin Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)