    Vishay Dale Thin Film M55342E06B100BRWS
    Part No.:
    M55342E06B100BRWS
    Manufacturer:
    Vishay Dale Thin Film
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedM55342E06B100BRWS.pdf
    Description:
    RES SMD 100K OHM 0.1% 0.15W 0705
    Shipping
    Inventory:500
    Manufacturer:
    Vishay Dale Thin Film
    Series:
    Military, MIL-PRF-55342, RM0705
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    100 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.15W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Military, Non-Inductive
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0705
    Size / Dimension:
    0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max):
    0.033" (0.84mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    R (0.01%)
    1. How to order M55342E06B100BRWS on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the M55342E06B100BRWS price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of M55342E06B100BRWS?
    Image M55342E06B100BRWS
    Part Number M55342E06B100BRWS
    Manufacturer Vishay Dale Thin Film
    Series Military, MIL-PRF-55342, RM0705
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Resistance 100 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.15W
    Composition Thin Film
    Features Military, Non-Inductive
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0705
    Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
    Number of Terminations 2
    Failure Rate R (0.01%)