    TE Connectivity Passive Product RA73F2A10KBTD
    Part No.:
    RA73F2A10KBTD
    Manufacturer:
    TE Connectivity Passive Product
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedRA73F2A10KBTD.pdf
    Description:
    RA73F 2A 10K 0.1% 5K RL
    Manufacturer:
    Series:
    RA73
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    10 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    1W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Temperature Coefficient:
    25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.023" (0.58mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order RA73F2A10KBTD on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the RA73F2A10KBTD price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RA73F2A10KBTD?
    Image RA73F2A10KBTD
    Part Number RA73F2A10KBTD
    Manufacturer TE Connectivity Passive Product
    Series RA73
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 10 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 1W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient 25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)