    TE Connectivity Passive Product 352175RFT
    Part No.:
    352175RFT
    Manufacturer:
    TE Connectivity Passive Product
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    2512 (6432 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited352175RFT.pdf
    Description:
    RES SMD 75 OHM 1% 2W 2512
    Manufacturer:
    Series:
    3521, CGS
    Package/Case:
    2512 (6432 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    75 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    2W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    Size / Dimension:
    0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order 352175RFT on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 352175RFT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 352175RFT?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 352175RFT.
    Image 352175RFT
    Part Number 352175RFT
    Manufacturer TE Connectivity Passive Product
    Series 3521, CGS
    Package/Case 2512 (6432 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 75 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 2W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings -
    Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)