    TE Connectivity Passive Product 3521110RFT
    Part No.:
    3521110RFT
    Manufacturer:
    TE Connectivity Passive Product
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    2512 (6432 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited3521110RFT.pdf
    Description:
    RES SMD 110 OHM 1% 2W 2512
    Manufacturer:
    Series:
    3521, CGS
    Package/Case:
    2512 (6432 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    110 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    2W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    Size / Dimension:
    0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order 3521110RFT on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 3521110RFT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 3521110RFT?
    Image 3521110RFT
    Part Number 3521110RFT
    Manufacturer TE Connectivity Passive Product
    Series 3521, CGS
    Package/Case 2512 (6432 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 110 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 2W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings -
    Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)