    Susumu RL1220S-R15-F
    Part No.:
    RL1220S-R15-F
    Manufacturer:
    Susumu
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedRL1220S-R15-F.pdf
    Description:
    RES 0.15 OHM 1% 1/3W 0805
    Manufacturer:
    Susumu
    Series:
    RL
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    150 mOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Current Sense
    Temperature Coefficient:
    0/ +200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order RL1220S-R15-F on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the RL1220S-R15-F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RL1220S-R15-F?
    Image RL1220S-R10-F RL1220S-R27-F RL1220S-R15-F RL1220S-R50-F RL1220S-R33-F
    Part Number RL1220S-R10-F RL1220S-R27-F RL1220S-R15-F RL1220S-R50-F RL1220S-R33-F
    Manufacturer Susumu Susumu Susumu Susumu Susumu
    Series RL RL RL RL RL
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Resistance 100 mOhms 270 mOhms 150 mOhms 500 mOhms 330 mOhms
    Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W 0.333W, 1/3W
    Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
    Features Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense
    Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C 0/ +200ppm/°C 0/ +200ppm/°C 0/ +200ppm/°C 0/ +200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Ratings 0805 0805 0805 0805 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)