    Susumu RG2012P-105-B-T5
    Part No.:
    RG2012P-105-B-T5
    Manufacturer:
    Susumu
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedRG2012P-105-B-T5.pdf
    Description:
    RES SMD 1M OHM 0.1% 1/8W 0805
    Manufacturer:
    Susumu
    Series:
    RG
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    1 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order RG2012P-105-B-T5 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the RG2012P-105-B-T5 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RG2012P-105-B-T5?
    Image RG2012P-102-B-T5 RG2012P-104-B-T5 RG2012P-103-B-T5 RG2012P-204-B-T5 RG2012P-105-B-T5
    Part Number RG2012P-102-B-T5 RG2012P-104-B-T5 RG2012P-103-B-T5 RG2012P-204-B-T5 RG2012P-105-B-T5
    Manufacturer Susumu Susumu Susumu Susumu Susumu
    Series RG RG RG RG RG
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Resistance 1 kOhms 100 kOhms 10 kOhms 200 kOhms 1 MOhms
    Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W
    Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 0805 0805 0805 0805 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)