    Sentran LN4F-100A:1V(1%)
    Part No.:
    LN4F-100A:1V(1%)
    Manufacturer:
    Sentran
    Category:
    Current Sensors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedLN4F-100A:1V(1%).pdf
    Description:
    1.25" SPLIT-CORE 100A:1V 1%
    Shipping
    Inventory:3
    Manufacturer:
    Sentran
    Series:
    LN4F
    Package/Case:
    Packaging:
    Case
    Product Status:
    Active
    For Measuring:
    AC
    Sensor Type:
    Current Sensor
    Current - Sensing:
    100A
    Number of Channels:
    1
    Output:
    Ratiometric, Voltage
    Sensitivity:
    Frequency:
    Linearity:
    Accuracy:
    ±1%
    Voltage - Supply:
    Response Time:
    Current - Supply (Max):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 55°C
    Grade:
    Qualification:
    Polarization:
    Mounting Type:
    Free Hanging
    Supplier Device Package:
    1. How to order LN4F-100A:1V(1%) on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    2. How does ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited guarantee that LN4F-100A:1V(1%) is from the original manufacturer or authorized agents?
    We have a professional and experienced quality control team to strictly verify and test the LN4F-100A:1V(1%). All suppliers must pass our qualification reviews before they can publish their products including LN4F-100A:1V(1%) on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited; we pay more attention to the channels and quality of LN4F-100A:1V(1%) products than any other customer. We strictly implement supplier audits, so you can purchase with confidence.
    3. Are the LN4F-100A:1V(1%) price and inventory displayed accurate?
    The price and inventory of LN4F-100A:1V(1%) fluctuates frequently and cannot be updated in time, it will be updated periodically within 24 hours. And, our quotation usually expires after 5 days.
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LN4F-100A:1V(1%)?
    All goods will implement Pre-Shipment Inspection (PSI), selected at random from all batches of your order to do a systematic inspection before arranging the shipment. If there is something wrong with the LN4F-100A:1V(1%) we delivered, we will accept the replacement or return of the LN4F-100A:1V(1%) only when all of the below conditions are fulfilled:
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LN4F-100A:1V(1%).
    7.How to contact us to get technical supports, such as LN4F-100A:1V(1%) pin diagram, LN4F-100A:1V(1%) datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image LN4F-600A:333mV(1%) LN4F-400A:333mV(0.5%) LN4F-100A:1V(1%) LN4F-200A:1V(1%) LN4F-200A:333mV(0.2%)
    Part Number LN4F-600A:333mV(1%) LN4F-400A:333mV(0.5%) LN4F-100A:1V(1%) LN4F-200A:1V(1%) LN4F-200A:333mV(0.2%)
    Manufacturer Sentran Sentran Sentran Sentran Sentran
    Series LN4F LN4F LN4F LN4F LN4F
    Package/Case - - - - -
    Packaging Case Case Case Case Case
    Product Status Active Active Active Active Active
    For Measuring AC AC AC AC AC
    Sensor Type Current Sensor Current Sensor Current Sensor Current Sensor Current Sensor
    Current - Sensing 600A 400A 100A 200A 200A
    Number of Channels 1 1 1 1 1
    Output Ratiometric, 0V ~ 0.333V Ratiometric, 0V ~ 0.333V Ratiometric, Voltage Ratiometric, Voltage Ratiometric, 0V ~ 0.333V
    Sensitivity - - - - -
    Frequency - - - - -
    Linearity - - - - -
    Accuracy ±1% ±0.5% ±1% ±1% ±0.2%
    Voltage - Supply - - - - -
    Response Time - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 55°C -40°C ~ 55°C -40°C ~ 55°C -40°C ~ 55°C -40°C ~ 55°C
    Grade - - - - -
    Qualification - - - - -
    Polarization - - - - -
    Mounting Type Free Hanging Free Hanging Free Hanging Free Hanging Free Hanging
    • LN4F-100A:1V(1%)
    • LN4F-100A:1V(1%) PDF
    • LN4F-100A:1V(1%) Datasheet
    • LN4F-100A:1V(1%) Specifications
    • LN4F-100A:1V(1%) Images
    • Sentran LN4F-100A:1V(1%)
    • Buy LN4F-100A:1V(1%)
    • LN4F-100A:1V(1%) Price
    • LN4F-100A:1V(1%) Distributor
    • LN4F-100A:1V(1%) Supplier
    • LN4F-100A:1V(1%) Wholesale