    Sentran 4LSF-600A:333mV-2x3(1%)
    Part No.:
    4LSF-600A:333mV-2x3(1%)
    Manufacturer:
    Sentran
    Category:
    Current Sensors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited4LSF-600A:333mV-2x3(1%).pdf
    Description:
    2x3" SPLIT-CORE 600A:333mV 1%
    Shipping
    Inventory:7
    Manufacturer:
    Sentran
    Series:
    4LSF
    Package/Case:
    Packaging:
    Case
    Product Status:
    Active
    For Measuring:
    AC
    Sensor Type:
    Current Sensor
    Current - Sensing:
    600A
    Number of Channels:
    1
    Output:
    Ratiometric, 0V ~ 0.333V
    Sensitivity:
    Frequency:
    Linearity:
    Accuracy:
    ±1%
    Voltage - Supply:
    Response Time:
    Current - Supply (Max):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 70°C
    Grade:
    Qualification:
    Polarization:
    Mounting Type:
    Free Hanging
    Supplier Device Package:
    1. How to order 4LSF-600A:333mV-2x3(1%) on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    2. How does ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited guarantee that 4LSF-600A:333mV-2x3(1%) is from the original manufacturer or authorized agents?
    We have a professional and experienced quality control team to strictly verify and test the 4LSF-600A:333mV-2x3(1%). All suppliers must pass our qualification reviews before they can publish their products including 4LSF-600A:333mV-2x3(1%) on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited; we pay more attention to the channels and quality of 4LSF-600A:333mV-2x3(1%) products than any other customer. We strictly implement supplier audits, so you can purchase with confidence.
    3. Are the 4LSF-600A:333mV-2x3(1%) price and inventory displayed accurate?
    The price and inventory of 4LSF-600A:333mV-2x3(1%) fluctuates frequently and cannot be updated in time, it will be updated periodically within 24 hours. And, our quotation usually expires after 5 days.
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 4LSF-600A:333mV-2x3(1%)?
    All goods will implement Pre-Shipment Inspection (PSI), selected at random from all batches of your order to do a systematic inspection before arranging the shipment. If there is something wrong with the 4LSF-600A:333mV-2x3(1%) we delivered, we will accept the replacement or return of the 4LSF-600A:333mV-2x3(1%) only when all of the below conditions are fulfilled:
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4LSF-600A:333mV-2x3(1%).
    7.How to contact us to get technical supports, such as 4LSF-600A:333mV-2x3(1%) pin diagram, 4LSF-600A:333mV-2x3(1%) datasheet?