    Rohm Semiconductor ESR10EZPJ683
    Part No.:
    ESR10EZPJ683
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedESR10EZPJ683.pdf
    Description:
    RES 68K OHM 5% 2/5W 0805
    Resistance:
    68 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.4W, 2/5W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Failure Rate:
    1. How to order ESR10EZPJ683 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ESR10EZPJ683 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ESR10EZPJ683?
    Image ESR10EZPJ683
    Part Number ESR10EZPJ683
    Product Status Active
    Resistance 68 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.4W, 2/5W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)