    Picker Components PCS15-D-380A-40RLQ
    Part No.:
    PCS15-D-380A-40RLQ
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedPCS15-D-380A-40RLQ.pdf
    Description:
    SSR RELAY 40A 48~440VAC QUICK CO
    Output Type:
    AC
    Voltage - Input:
    4 ~ 32VDC
    Voltage - Load:
    48 V ~ 440 V
    Load Current:
    40 A
    On-State Resistance (Max):
    Termination Style:
    Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 80°C