    Picker Components PCS15-110A-380A-10ZYLQ
    Part No.:
    PCS15-110A-380A-10ZYLQ
    Manufacturer:
    Picker Components
    Category:
    Solid State Relays (SSR)
    Package:
    Hockey Puck
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedPCS15-110A-380A-10ZYLQ.pdf
    Description:
    SSR RELAY 10A 48~440VAC QUICK CO
    Manufacturer:
    Picker Components
    Series:
    PCS15
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Circuit:
    SPST-NO (1 Form A)
    Output Type:
    AC, Zero Cross
    Voltage - Input:
    85 ~ 132VAC
    Voltage - Load:
    48 V ~ 440 V
    Load Current:
    10 A
    On-State Resistance (Max):
    Termination Style:
    Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 80°C