    onsemi NRVHP8H200MFDWFT1G
    Part No.:
    NRVHP8H200MFDWFT1G
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    8-PowerTDFN
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedNRVHP8H200MFDWFT1G.pdf
    Description:
    DIODE ARRAY GP 200V 4A 8DFN
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    SWITCHMODE™
    Package/Case:
    8-PowerTDFN
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Diode Configuration:
    2 Independent
    Technology:
    Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    200 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    4A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    910 mV @ 8 A
    Speed:
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr):
    30 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    500 nA @ 200 V
    Operating Temperature - Junction:
    -55°C ~ 175°C
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q101
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    8-DFN (5x6) Dual Flag (SO8FL-Dual)
    1. How to order NRVHP8H200MFDWFT1G on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the NRVHP8H200MFDWFT1G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRVHP8H200MFDWFT1G?
    Image NRVHP8H200MFDWFT1G
    Part Number NRVHP8H200MFDWFT1G
    Manufacturer onsemi
    Series SWITCHMODE™
    Package/Case 8-PowerTDFN
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Diode Configuration 2 Independent
    Technology Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 4A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 910 mV @ 8 A
    Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) 30 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 200 V
    Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C