    onsemi NRVBBS20100CTT4G
    Part No.:
    NRVBBS20100CTT4G
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedNRVBBS20100CTT4G.pdf
    Description:
    DIODE ARRAY SCHOT 100V 10A D2PAK
    Shipping
    Inventory:800
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    SWITCHMODE™
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Diode Configuration:
    1 Pair Common Cathode
    Technology:
    Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    100 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    10A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    850 mV @ 10 A
    Speed:
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 µA @ 100 V
    Operating Temperature - Junction:
    -65°C ~ 175°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    D2PAK
    1. How to order NRVBBS20100CTT4G on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the NRVBBS20100CTT4G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NRVBBS20100CTT4G?
    Image NRVBBS20100CTT4G
    Part Number NRVBBS20100CTT4G
    Manufacturer onsemi
    Series SWITCHMODE™
    Package/Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
    Technology Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 10 A
    Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
    Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C