    onsemi MMBD6100LT1
    Part No.:
    MMBD6100LT1
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMMBD6100LT1.pdf
    Description:
    DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Diode Configuration:
    1 Pair Common Cathode
    Technology:
    Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    70 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    200mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1.1 V @ 100 mA
    Speed:
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr):
    4 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 50 V
    Operating Temperature - Junction:
    -55°C ~ 150°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-23-3 (TO-236)
    1. How to order MMBD6100LT1 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MMBD6100LT1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MMBD6100LT1?
    Image MMBD6100LT1G MMBD6100LT1
    Part Number MMBD6100LT1G MMBD6100LT1
    Manufacturer onsemi onsemi
    Series - -
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Obsolete
    Diode Configuration 1 Pair Common Cathode 1 Pair Common Cathode
    Technology Standard Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V 70 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA (DC) 200mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA 1.1 V @ 100 mA
    Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr) 4 ns 4 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V 100 nA @ 50 V
    Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C