    onsemi BAV70LT3
    Part No.:
    BAV70LT3
    Manufacturer:
    onsemi
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBAV70LT3.pdf
    Description:
    DIODE SWITCH DUAL CC 70V SOT-23
    Manufacturer:
    onsemi
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Diode Configuration:
    Technology:
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    Speed:
    Reverse Recovery Time (trr):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    Operating Temperature - Junction:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    1. How to order BAV70LT3 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BAV70LT3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BAV70LT3?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BAV70LT3.
    7.How to contact us to get technical supports, such as BAV70LT3 pin diagram, BAV70LT3 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image BAV70LT3G BAV70LT3
    Part Number BAV70LT3G BAV70LT3
    Manufacturer onsemi onsemi
    Series - -
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 -
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Obsolete
    Diode Configuration 1 Pair Common Cathode -
    Technology Standard -
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V -
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA (DC) -
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 150 mA -
    Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed -
    Reverse Recovery Time (trr) 6 ns -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 2.5 µA @ 70 V -
    Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C -