    Murata Electronics GRT033D70J105ME13D
    Part No.:
    GRT033D70J105ME13D
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedGRT033D70J105ME13D.pdf
    Description:
    CAP CER 1UF 6.3V X7T 0201
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    GRT
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    6.3V
    Temperature Coefficient:
    X7T
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.015" (0.39mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GRT033D70J105ME13D on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the GRT033D70J105ME13D price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GRT033D70J105ME13D?
    Image GRT033D70J105ME13D
    Part Number GRT033D70J105ME13D
    Manufacturer Murata Electronics
    Series GRT
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 6.3V
    Temperature Coefficient X7T
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.015" (0.39mm)