    Murata Electronics CSTNE18M0V53L000R0
    Part No.:
    CSTNE18M0V53L000R0
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCSTNE18M0V53L000R0.pdf
    Description:
    3.2X1.3MM 18.0MHZ CERAMIC RESONA
    Frequency:
    18 MHz
    Frequency Stability:
    ±0.2%
    Frequency Tolerance:
    ±0.5%
    Capacitance:
    15 pF
    Impedance:
    40 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
    Height:
    0.039" (1.00mm)
    1. How to order CSTNE18M0V53L000R0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CSTNE18M0V53L000R0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CSTNE18M0V53L000R0?
    Image CSTNE18M0V53L000R0
    Part Number CSTNE18M0V53L000R0
    Type Ceramic
    Frequency 18 MHz
    Frequency Stability ±0.2%
    Frequency Tolerance ±0.5%
    Features Built in Capacitor
    Capacitance 15 pF
    Impedance 40 Ohms
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
    Height 0.039" (1.00mm)