    Murata Electronics CSTNE14M0V510000R0
    Part No.:
    CSTNE14M0V510000R0
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Resonators
    Package:
    3-SMD, Non-Standard
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCSTNE14M0V510000R0.pdf
    Description:
    RESONATOR CER 0.5% 5PF SMD
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    CERALOCK® CSTNE
    Package/Case:
    3-SMD, Non-Standard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Ceramic
    Frequency:
    14 MHz
    Frequency Stability:
    ±0.3%
    Frequency Tolerance:
    ±0.5%
    Features:
    Built in Capacitor
    Capacitance:
    5 pF
    Impedance:
    40 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
    Height:
    0.039" (1.00mm)
    1. How to order CSTNE14M0V510000R0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CSTNE14M0V510000R0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CSTNE14M0V510000R0?
    Image CSTNE14M0V510000R0
    Part Number CSTNE14M0V510000R0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series CERALOCK® CSTNE
    Package/Case 3-SMD, Non-Standard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type Ceramic
    Frequency 14 MHz
    Frequency Stability ±0.3%
    Frequency Tolerance ±0.5%
    Features Built in Capacitor
    Capacitance 5 pF
    Impedance 40 Ohms
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
    Height 0.039" (1.00mm)