    Murata Electronics CSTLS6M25G56-A0
    Part No.:
    CSTLS6M25G56-A0
    Package:
    Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
    Description:
    FD
    Series:
    CERALOCK® CSTLS
    Package/Case:
    Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Ceramic
    Frequency:
    6.25 MHz
    Frequency Stability:
    -0.4, +0.2%
    Frequency Tolerance:
    ±0.5%
    Features:
    Built in Capacitor
    Capacitance:
    47 pF
    Impedance:
    30 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 80°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.315" L x 0.118" W (8.00mm x 3.00mm)
    Height:
    0.236" (6.00mm)
    1. How to order CSTLS6M25G56-A0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CSTLS6M25G56-A0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CSTLS6M25G56-A0?
    Image CSTLS6M25G56-A0
    Part Number CSTLS6M25G56-A0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series CERALOCK® CSTLS
    Package/Case Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
    Packaging Tape & Box (TB)
    Product Status Active
    Type Ceramic
    Frequency 6.25 MHz
    Frequency Stability -0.4, +0.2%
    Frequency Tolerance ±0.5%
    Features Built in Capacitor
    Capacitance 47 pF
    Impedance 30 Ohms
    Operating Temperature -20°C ~ 80°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.315" L x 0.118" W (8.00mm x 3.00mm)
    Height 0.236" (6.00mm)