    Murata Electronics CSTCE16M0V13C99-R0
    Part No.:
    CSTCE16M0V13C99-R0
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Resonators
    Package:
    3-SMD, Non-Standard
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCSTCE16M0V13C99-R0.pdf
    Description:
    CERAMIC RES 16.0000MHZ 15PF SMD
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    CERALOCK® CSTCE
    Package/Case:
    3-SMD, Non-Standard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Ceramic
    Frequency:
    16 MHz
    Frequency Stability:
    ±0.13%
    Frequency Tolerance:
    ±0.1%
    Features:
    Built in Capacitor
    Capacitance:
    15 pF
    Impedance:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
    Height:
    0.031" (0.79mm)
    1. How to order CSTCE16M0V13C99-R0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CSTCE16M0V13C99-R0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CSTCE16M0V13C99-R0?
    Image CSTCE16M0V13C99-R0
    Part Number CSTCE16M0V13C99-R0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series CERALOCK® CSTCE
    Package/Case 3-SMD, Non-Standard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Type Ceramic
    Frequency 16 MHz
    Frequency Stability ±0.13%
    Frequency Tolerance ±0.1%
    Features Built in Capacitor
    Capacitance 15 pF
    Impedance -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
    Height 0.031" (0.79mm)