    Murata Electronics CSBLA800KJ58-B0
    Part No.:
    CSBLA800KJ58-B0
    Package:
    Radial, Box - 2 Lead, 2.50mm Pitch
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCSBLA800KJ58-B0.pdf
    Description:
    CER RES 800.0000KHZ 100PF T/H
    Series:
    CERALOCK® CSBLA
    Package/Case:
    Packaging:
    Bulk
    Type:
    Ceramic
    Frequency:
    800 kHz
    Frequency Stability:
    ±0.3%
    Frequency Tolerance:
    ±0.5%
    Features:
    Capacitance:
    100 pF
    Impedance:
    60 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 80°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.087" W (5.00mm x 2.20mm)
    Height:
    0.236" (6.00mm)
    1. How to order CSBLA800KJ58-B0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CSBLA800KJ58-B0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CSBLA800KJ58-B0?
    Image CSBLA800KJ58-B0
    Part Number CSBLA800KJ58-B0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series CERALOCK® CSBLA
    Package/Case Radial, Box - 2 Lead, 2.50mm Pitch
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    Type Ceramic
    Frequency 800 kHz
    Frequency Stability ±0.3%
    Frequency Tolerance ±0.5%
    Features -
    Capacitance 100 pF
    Impedance 60 Ohms
    Operating Temperature -20°C ~ 80°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.197" L x 0.087" W (5.00mm x 2.20mm)
    Height 0.236" (6.00mm)