    Murata Electronics CSBLA400KECE-B0
    Part No.:
    CSBLA400KECE-B0
    Package:
    Radial, Box - 2 Lead, 5.00mm Pitch
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCSBLA400KECE-B0.pdf
    Description:
    CERAMIC RES 400.0000KHZ T/H
    Series:
    CERALOCK® CSBLA
    Package/Case:
    Packaging:
    Bulk
    Type:
    Ceramic
    Frequency:
    400 kHz
    Frequency Stability:
    ±0.3%
    Frequency Tolerance:
    ±2kHz
    Impedance:
    20 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 80°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.311" L x 0.142" W (7.90mm x 3.60mm)
    Height:
    0.366" (9.30mm)
    1. How to order CSBLA400KECE-B0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CSBLA400KECE-B0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CSBLA400KECE-B0?
    Image CSBLA400KECE-B0
    Part Number CSBLA400KECE-B0
    Manufacturer Murata Electronics
    Series CERALOCK® CSBLA
    Package/Case Radial, Box - 2 Lead, 5.00mm Pitch
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    Type Ceramic
    Frequency 400 kHz
    Frequency Stability ±0.3%
    Frequency Tolerance ±2kHz
    Features -
    Capacitance -
    Impedance 20 Ohms
    Operating Temperature -20°C ~ 80°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.311" L x 0.142" W (7.90mm x 3.60mm)
    Height 0.366" (9.30mm)