    MACOM Technology Solutions MAPRST0912-50
    Part No.:
    MAPRST0912-50
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Category:
    Bipolar RF Transistors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMAPRST0912-50.pdf
    Description:
    RF TRANS NPN 65V
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Transistor Type:
    NPN
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    65V
    Frequency - Transition:
    Noise Figure (dB Typ @ f):
    Gain:
    10.16dB ~ 10.25dB
    Power - Max:
    50W
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    Current - Collector (Ic) (Max):
    5.3A
    Operating Temperature:
    200°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order MAPRST0912-50 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MAPRST0912-50 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MAPRST0912-50?
    Image MAPRST0912-50 MAPRST0912-350
    Part Number MAPRST0912-50 MAPRST0912-350
    Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
    Series - -
    Package/Case - -
    Packaging Tray Tray
    Product Status Active Active
    Transistor Type NPN NPN
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 65V 65V
    Frequency - Transition - 1.215GHz
    Noise Figure (dB Typ @ f) - -
    Gain 10.16dB ~ 10.25dB 9.4dB
    Power - Max 50W 350W
    Current - Collector (Ic) (Max) 5.3A 32.5A
    Operating Temperature 200°C (TJ) 200°C (TJ)