    Littelfuse Inc. 0MAX100.XPGLO
    Part No.:
    0MAX100.XPGLO
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited0MAX100.XPGLO.pdf
    Description:
    FUSE AUTO 100A 32VAC 32VDC BLADE
    Shipping
    Inventory:5
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package/Case:
    Series:
    MAXI®
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Requires Holder
    Fuse Type:
    Automotive
    Current Rating (Amps):
    100 A
    Voltage Rating - AC:
    32 V
    Voltage Rating - DC:
    32 V
    Response Time:
    Slow Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    Melting I²t:
    Approval Agency:
    SAE
    Operating Temperature:
    Color:
    Size / Dimension:
    1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21mm x 8.85mm x 21.59mm)
    1. How to order 0MAX100.XPGLO on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 0MAX100.XPGLO price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 0MAX100.XPGLO?
    Image 0MAX100.HXGLO 0MAX100.XPGLO
    Part Number 0MAX100.HXGLO 0MAX100.XPGLO
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Package/Case
    Series MAXI® MAXI®
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Mounting Type Requires Holder Requires Holder
    Fuse Type Automotive Automotive
    Current Rating (Amps) 100 A 100 A
    Voltage Rating - AC 32 V 32 V
    Voltage Rating - DC 32 V 32 V
    Response Time Slow Blow Slow Blow
    Melting I²t - -
    Approval Agency SAE SAE
    Operating Temperature - -
    Color - -
    Size / Dimension 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21mm x 8.85mm x 21.59mm) 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21mm x 8.85mm x 21.59mm)