    Littelfuse Inc. 0298125.TXN
    Part No.:
    0298125.TXN
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited0298125.TXN.pdf
    Description:
    FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package/Case:
    Series:
    MEGA®
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Bolt Mount
    Fuse Type:
    Automotive
    Current Rating (Amps):
    125 A
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    32 V
    Response Time:
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    2kA
    Melting I²t:
    Approval Agency:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Color:
    Size / Dimension:
    1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)
    1. How to order 0298125.TXN on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 0298125.TXN price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 0298125.TXN?
    Image 0298125.ZXEH 0298125.UXT 0298125.ZXB 0298125.ZXBLT 0298125.TXN
    Part Number 0298125.ZXEH 0298125.UXT 0298125.ZXB 0298125.ZXBLT 0298125.TXN
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Package/Case
    Series MEGA® MEGA® MEGA® MEGA® MEGA®
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Box
    Product Status Active Active Active Active Active
    Mounting Type Bolt Mount Bolt Mount Bolt Mount Bolt Mount Bolt Mount
    Fuse Type Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
    Current Rating (Amps) 125 A 125 A 125 A 125 A 125 A
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Voltage Rating - DC 32 V 32 V 32 V 32 V 32 V
    Response Time Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow -
    Breaking Capacity @ Rated Voltage 2kA 2kA 2kA 2kA 2kA
    Melting I²t 57800.0 57800.0 57800.0 57800.0 57800.0
    Approval Agency UL cULus UL cULus -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
    Color Green Blue, Green Green Blue, Green -
    Size / Dimension 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm) 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm) 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm) 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm) 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)