    Infineon Technologies BAS7006E6327HTSA1
    Part No.:
    BAS7006E6327HTSA1
    Manufacturer:
    Infineon Technologies
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBAS7006E6327HTSA1.pdf
    Description:
    DIODE ARRAY SCHOT 70V 70MA SOT23
    Manufacturer:
    Infineon Technologies
    Series:
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Diode Configuration:
    1 Pair Common Anode
    Technology:
    Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    70 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    70mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1 V @ 15 mA
    Speed:
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr):
    100 ps
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 50 V
    Operating Temperature - Junction:
    150°C (Max)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    PG-SOT23
    1. How to order BAS7006E6327HTSA1 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BAS7006E6327HTSA1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BAS7006E6327HTSA1?
    Image BAS7006E6327HTSA1
    Part Number BAS7006E6327HTSA1
    Manufacturer Infineon Technologies
    Series -
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Diode Configuration 1 Pair Common Anode
    Technology Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
    Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr) 100 ps
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V
    Operating Temperature - Junction 150°C (Max)