    Ferroxcube PM87/70-3C94-A1500
    Part No.:
    PM87/70-3C94-A1500
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedPM87/70-3C94-A1500.pdf
    Material:
    3C94
    Diameter:
    3.425" (87.00mm)
    Inductance Factor (Al):
    1.5 µH
    Tolerance:
    ±3%
    Gap:
    Gapped
    Effective Permeability (µe):
    190.0
    Height:
    1.378" (35.00mm)