    Ferroxcube PM87/70-3C94
    Part No.:
    PM87/70-3C94
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedPM87/70-3C94.pdf
    Description:
    FERRITE CORE PM 3C94 2PC SET
    Shipping
    Inventory:17
    Material:
    3C94
    Diameter:
    3.425" (87.00mm)
    Height:
    2.756" (70.00mm)
    Length:
    Width:
    1. How to order PM87/70-3C94 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the PM87/70-3C94 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PM87/70-3C94?
    Image PM87/70-3C94 PM87/70-3C90 PM87/70-3C92 PM87/70-3C90-A1500 PM87/70-3C96
    Part Number PM87/70-3C94 PM87/70-3C90 PM87/70-3C92 PM87/70-3C90-A1500 PM87/70-3C96
    Material 3C94 3C90 3C92 3C90 3C96
    Diameter 3.425" (87.00mm) 3.425" (87.00mm) - 3.425" (87.00mm) -
    Inductance Factor (Al) - 15 µH - 1.5 µH -
    Tolerance - ±25% - ±5% -
    Height 2.756" (70.00mm) 1.378" (35.00mm) 1.378" (35.00mm) 1.378" (35.00mm) 1.378" (35.00mm)