    CDA (Zhifengwei Technology) LIB1320Q4R0227
    Part No.:
    LIB1320Q4R0227
    Manufacturer:
    CDA (Zhifengwei Technology)
    Category:
    Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedLIB1320Q4R0227.pdf
    Description:
    4.0V 220F 13*20 CAP LITH HYBRID
    Shipping
    Inventory:257
    Manufacturer:
    CDA (Zhifengwei Technology)
    Series:
    LIB-4.0V
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    220 F
    Tolerance:
    Voltage - Rated:
    4 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100mOhm @ 1kHz
    Lifetime @ Temp.:
    1000 Hrs @ 65°C
    Termination:
    PC Pins
    Mounting Type:
    Through Hole
    Package / Case:
    Radial, Can
    Lead Spacing:
    0.197" (5.00mm)
    Size / Dimension:
    0.512" Dia (13.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.846" (21.50mm)
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 65°C
    1. How to order LIB1320Q4R0227 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the LIB1320Q4R0227 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LIB1320Q4R0227?
    Image LIB1320Q4R0227
    Part Number LIB1320Q4R0227
    Manufacturer CDA (Zhifengwei Technology)
    Series LIB-4.0V
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Capacitance 220 F
    Tolerance -
    Voltage - Rated 4 V
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 1kHz
    Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
    Termination PC Pins
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Can
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
    Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
    Operating Temperature -20°C ~ 65°C